Kurs baristyczny

Zajęcia odbywają się na terenie szkoły oraz profesjonalnej pracowni baristycznej. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych Mistrzów. Zawiera multimedialną projekcję teoretyczną oraz praktyczne zdobywanie doświadczenia i poszerzanie wiedzy. Nasi uczniowie otrzymują na zajęciach skrypt materiałów szkoleniowych z całym zakresem wiedzy jaka przekazywana jest na kursie.

 Głównym celem kursu było wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności związane z profesjonalnym przyrządzania różnych rodzajów kaw. Podczas szkolenia młodzież nauczyła się przygotowywania klasycznego włoskiego espresso, cappuccino, cafe latte i cafe latte macchiato. Ponadto uczniowie poznali podstawy latte art (art cafe), polegające na wykonywaniu efektownych wzorów na powierzchni kawy lanych z ręki, rysowanych szpikulcem lub malowanych czekoladą.. Każdy uczestnik na zakończenie otrzymał odpowiednie zaświadczenie.

Po ukończeniu kursu balistycznego uczestnik będzie m.in.:

  • znał sprzęt  potrzebny do sparzenia dobrej  kawy

  • znał przyrządy potrzebne do przygotowywania dekoracji na kawie

  • potrafił zaparzyć różnego rodzaju kawy

  • potrafi wykonać wzorek na kawie

Wielu ludzi na całym świecie nie wyobraża sobie poranka bez wypicia filiżanki kawy. Ten niezwykły czarny napar pomaga nam w pokonaniu senności i zmęczenia, dodaje energii oraz chęci do działania. Ziarna kawowca przyspieszają przemianę materii, pobudzają krążenie, zwiększają koncentrację uwagi i zdolność zapamiętywania. Profesjonalne przygotowanie kawy jest cenną umiejętnością w zawodach związanych z gastronomią. Dlatego też zorganizowaliśmy dla naszych uczniów taki kurs balistyczny.

Uczestnicy tego szkolenia mogli się przekonać, iż kawa odpowiednio wyselekcjonowana, przygotowana i podana może być z jednej strony źródłem niepowtarzalnych wrażeń smakowych i estetycznych, z drugiej zaś strony – dumy z umiejętności zawodowych naszych uczniów

(Odwiedzin: 559 ,Dzisiaj : 1 )