Powołanie pełnomocnika Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego ds. młodzieży.

Posted on Posted in Bez kategorii

W styczniu 2023 roku Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin podjął decyzję o powołaniu swojego pełnomocnika ds. młodzieży.  Funkcję  powierzono p. Monice Łączyńskiej- Boguskiej.

Do głównych zadań pełnomocnika należy współpraca z Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, współdziałanie przy tworzeniu i realizacji wojewódzkich programów dotyczących młodzieży, przedstawianie Marszałkowi inicjatyw zgłaszanych przez młodzież, przygotowanie raportów i informacji dotyczących młodzieży w województwie warmińsko-mazurskim.

W spotkaniu uczestniczył uczeń naszej szkoły – Dawid Olszewski – sekretarz Młodzieżowego Sejmiku, który zwrócił uwagę na to, że „województwo warmińsko-mazurskie liczy około 1,42 mln mieszkańców, z czego około 13 proc. stanowi młodzież. Powołanie nowej pełnomocnik jest więc kluczowe, aby młodzież mogła zgłaszać swoje pomysły. Zachęcam koleżanki i  kolegów do skorzystania z tej – szeroko dostępnej –  opcji. Propozycje można skład osobiście lub online”.

Konsultacje z pełnomocnikiem odbywać się będą w poniedziałki w godz. 15:00-18:00 i piątki 12:00-16:00 w pokoju 380 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ul. E. Plater 1 10-526 Olsztyn.

 

 

(Odwiedzin: 15 ,Dzisiaj : 1 )