„Poznaj Polskę” już wkrótce w Ekonomiku.

Posted on Posted in Bez kategorii

W 2001 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło nabór do programu „Poznaj Polskę”, w ramach którego  szkoły mogą korzystać z dofinansowania wycieczek szkolnych i odkrywać bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturalne naszego kraju.

Planując wycieczkę, uczniowie i nauczyciele mogą wybierać spośród 760 miejsc na mapie Polski w ramach 4 obszarów edukacyjnych:

  • Śladami Polskiego Państwa Podziemnego,
  • Śladami kard. Stefana Wyszyńskiego,
  • Kultura i dziedzictwo narodowe,
  • Największe osiągnięcia polskiej nauki.

W naszej szkole udział w projekcie zadeklarowało 87 uczniów, którzy już na początku grudnia udadzą się wraz z opiekunami na dwie wycieczki: 2- dniową do Poznania i 4- dniową do Krakowa. W Poznaniu lista atrakcji do zwiedzania obejmie m.in.: Palmiarnię, Stare Miasto, Muzeum Archidiecezjalne, Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła. W Krakowie natomiast młodzież zwiedzi: Muzeum Narodowe, Sukiennice, Muzeum Książąt Czartoryskich, Dom Jana Matejki, Arsenał Muzeum Książąt Czartoryskich, Dom Józefa Mehoffera, Podziemia Rynku oraz pozna Kraków- historyczny zespół miasta z przewodnikiem.

Dofinansowanie w ramach realizacji programu „Poznaj Polskę” obejmie koszty przejazdu, ubezpieczenia, noclegów, wyżywienia, przewodników i biletów wstępu.

 

 

(Odwiedzin: 11 ,Dzisiaj : 1 )