STAŻ W GRECJI

Posted on Posted in Bez kategorii

W dniach 22.10. – 12.11.2022 r., w ramach projektu „ERASMUS”, po raz kolejny młodzież naszej szkoły mogła odbyć staż w Grecji, w miejscowości położonej w samym sercu Zatoki Argolidzkiej – Tolo. W stażu uczestniczyli uczniowie technikum o profilu technik informatyk, technik organizacji turystyki, technik spedytor oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, łącznie 23 osoby wraz z 2 opiekunkami. Wszyscy uczestnicy zakwaterowani byli w hotelu Ninemia Residence z widokiem na piękne Morze Egejskie oraz wszechobecne góry.

Staże odbywały się 5 dni w tygodniu, zaś w dni wolne od pracy organizowane były wycieczki krajoznawcze. Nie zabrakło także czasu na naukę podstawowych zwrotów  w języku greckim. Technicy żywienia i usług gastronomicznych odbywali staż zarówno w miejscu zakwaterowania, jak i w znajdującym się w centrum miasta, hotelu Pitsakis, gdzie przygotowywali regionalne dania oraz desery, a także pomagali w serwisie. Pozostali uczniowie odbywali swój staż w lokalnym biurze turystycznym „White Blue”. Technicy informatyki zajmowali się systemem personalizacji, tworzeniem banerów, broszur w formie papierowej i elektronicznej oraz prezentacjami. Uczniowie w zawodzie technik spedytor zajmowali się m.in. wyliczaniem kosztów przejazdu z lotniska do poszczególnych hoteli w Grecji, jak również kosztami wycieczek fakultatywnych. Natomiast technicy organizacji turystyki zbierali informacje na temat lokalnych atrakcji turystycznych oraz tych znajdujących się na terenie Peloponezu, tworzyli również plany wycieczek.

Po pracy uczniowie nie tylko odpoczywali nad błękitnym i ciepłym morzem, spacerowali uroczymi uliczkami Tolo, robili zakupy w lokalnych sklepikach, czy mieli możliwość rozegrania meczu koszykówki, ale również poznawali kulturę i historię Grecji. Uczestnicy stażu zwiedzili m.in.: starożytne Assini, wzgórze Proroka Eliasza, wzgórze Barbouna, Agia Kyriaki, odwiedzili pierwszą stolicę nowożytnej Grecji – Nauplion, starożytne Epidauros, sanktuarium Asklepiosa, antyczny teatr, Mykeny – mityczny pałac Agamemnona czy też górski monastyr Moni Kalamion.

Przez cały pobyt w Tolo młodzieży i opiekunom towarzyszyła słoneczna pogoda i piękne, bezchmurne niebo oraz wspaniałe widoki. Do Polski wszyscy wrócili w doskonałych nastrojach z bagażem nowych zawodowych doświadczeń i postanowieniem ponownego odwiedzenia Tolo w przyszłości.

(Odwiedzin: 149 ,Dzisiaj : 1 )