Różowy Październik w Ekonomiku.

Posted on Posted in Bez kategorii

28 października 2022 młodzież ZSZ im. Sandora Petöfi w Ostródzie wzięła udział w marszu podsumowującym akcję „Październik Miesiącem Walki z Rakiem Piersi”.

Różowe balony to symbol różowej wstążeczki. I właśnie w tym kolorze młodzież przemaszerowała ulicami Ostródy, aby zasygnalizować wszystkim, (nie tylko kobietom) jak ważna jest profilaktyka, samobadanie piersi oraz dbanie o własne zdrowie, w tym bardzo istotnym aspekcie. Dziękujemy nauczycielom i społeczności szkolnej, która tak tłumnie przyłączyła się do akcji. Składamy również podziękowania Ostródzkiemu Towarzystwu „Amazonki” na czele z Panią Prezes Ewą Wawrzonkowską, za przeprowadzenie w szkole zajęć profilaktyczno- edukacyjnych z młodzieżą, które odbyły się 10 października i były połączone z akcją dekorowania uczniów i nauczycieli symbolem różowej wstążeczki.

Inicjatorkami marszu były p. Małgorzata Kwacz i p. Wioleta Gutfrańska, natomiast pozostałe działania koordynowały p. Dorota Muchowska, p. Agnieszka Kołodziejska i p. Marzena Kaźmierczak.

 

 

(Odwiedzin: 63 ,Dzisiaj : 1 )