Ekonomik na uroczystości Inauguracji Wolontariatu w Powiecie Ostródzkim.

Posted on Posted in Bez kategorii, Internat

29 września w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Wolontariackiego 2022-2023. Klub Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu z naszego internatu reprezentowały dziewczęta: Katarzyna Fafińska (gospodarz klubu), Julia Samsel oraz Laura Trojan- członkinie klubu.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Starosty Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego, który wspólnie z Warmińsko- Mazurskim Liderem Wolontariatu Jolantą Dakowską przywitali wszystkich gości.

Przybyli m.in.: Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin, Pełnomocnik Marszałka ds. Organizacji Pozarządowych Joanna Glezman wraz z sekretarzem Młodzieżowego Sejmiku Województwa- Dawidem Olszewskim (uczniem naszej szkoły), Marta Piasecka- Ogólnopolska Koordynator Klubów Ośmiu Fundacji „Świat na Tak” w Warszawie, Katarzyna Koplińska- dyrektor ROPS UM Województwa, Grzegorz Kastrau- Zastępca Wójta Gminy Ostróda.

Kolejnym obowiązkowym punktem było wspólne odśpiewanie Hymnu „Świat na Tak”, a następnie obejrzenie programu artystycznego.

Podczas uroczystości wolontariusze i opiekunowie wspólnie zastanawiali się nad organizacją XXIX Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych, którego Finał odbędzie się w Ostródzie i nasz Powiat będzie jego gospodarzem.

Oczywiście nie mogło zabraknąć działania pomocowego. Podczas uroczystości miała miejsce akcja charytatywna „Nakrętki dla Czarka i Bartka” . Nasz Klub przekazał pokaźną ilość nakrętek  uzbieranych przez młodzież i nauczycieli szkoły i internatu.

Poczęstunek oraz wspólne grupowe zdjęcie zintegrowało wszystkich przybyłych.

Życzymy naszym wolontariuszom, aby ten rok szkolny był obfity w okazaną pomoc i prosimy o wspólne budowanie braci wolontariackiej.

Młodzieży naszego Kluby towarzyszyły opiekunki- p. Marzena Kaźmierczak i p. Agnieszka Kołodziejska

 

(Odwiedzin: 14 ,Dzisiaj : 1 )