„Promujemy Zdrowy Styl Życia”

Posted on Posted in Bez kategorii

 

25 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne promujące zdrowy styl życia. Działanie zorganizowane było w ramach programu profilaktyki prozdrowotnej finansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Warsztaty dla uczniów klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych przeprowadził szef kuchni p. Maciej Maciejewski. Uczniowie przygotowywali potrawy kuchni warmińsko- mazurskiej w nowoczesnym wydaniu. Sporządzono farszynki z różnymi nadzieniami, podane na mixie sałat z sosem winegret z mango, z pieczoną piersią z kurczaka w boczku z sosem borowikowym. Ta kompozycja potraw i smaków odzwierciedla charakter naszego regionu, a jednocześnie jest daniem lekkostrawnym i zdrowym. Pan Maciej przekazał uczniom wiele cennych wskazówek i umiejętności dotyczących technik kulinarnych i procesów technologicznych, które pozwalają zachować wartości odżywcze produktów i które korzystnie wpływają na zdrowie. Warsztaty pozwoliły także ukazać wpływ złego odżywiania  na zdrowie oraz zainspirowały młodzież do podejmowania na terenie szkoły i poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.

Uczniowie  z dużym  zainteresowaniem  i zaangażowaniem  brali udział w przygotowaniach zdrowych dań oraz uczestniczyli w pogadance na temat profilaktyki zdrowotnej. Na zakończenie  zajęć młodzież otrzymała drobne upominki. Było smacznie, zdrowo
i kolorowo.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Zdrowy, aktywny styl życia”, opracowanego  przez Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi.

 

(Odwiedzin: 32 ,Dzisiaj : 1 )