Młodzi posłowie do Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Posted on Posted in Bez kategorii

Po rocznej przerwie spowodowanej wirusem SARS-Cov-2, 30 marca 2021 roku  rozpoczęła się kolejna  edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży.  Na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej jednym z patronów 2021 roku został ustanowiony kardynał Stefan Wyszyński, dlatego temat tegorocznej edycji konkursu był poświęcony właśnie tej wielkiej postaci. Uczniowie realizowali zadanie rekrutacyjne na temat: Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

W naszej Szkole do konkursu przystąpiły dwa zespoły uczniów: z klasy II PLPW – Aleksandra Jeziorska i Dawid Olszewski oraz  z klasy I LP – Nikola Drożdż i Oliwier Mędrek. Każda z grup wybrała własny sposób na realizację zadania konkursowego, w pierwszym przypadku była to forma literacka, w drugim słuchowisko. Młodzież zwróciła szczególną uwagę na aktualność przekazu kierowanego do polskiego społeczeństwa przez Prymasa Tysiąclecia. W pracach można było również odnaleźć wątki dotyczące walki z pandemią i wnioski dotyczące funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego oraz wspólnej troski o dobro narodu polskiego.

Dnia 1 czerwca podane zostały wyniki rekrutacji. Uczniowie Ekonomika, po raz kolejny, otrzymali mandaty do SDiM. Niestety – z uwagi na obostrzenia – w tym roku nie odbędzie się uroczysta sesja w budynku Sejmu RP, ale młodzi posłowie otrzymają stosowne certyfikaty oraz upominki.

Organizatorem Sejmu Dzieci i Młodzieży od 1994 roku jest Kancelaria Sejmu, a do grona współorganizatorów należą obecnie: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

(Odwiedzin: 11 ,Dzisiaj : 1 )