Zwykły film – niezwykła bohaterka.

Posted on Posted in Bez kategorii

Sebastian Radzimiński  z klasy II THO nagrał film i wygrał konkurs pod hasłem „Gdyby Cię nie było…”, organizowany przez Reżysera Życia oraz Miłosza Łaskiego, doradcę w Funduszu Sprawiedliwości.

Bohaterką filmu jest pani Wioletta Gutfrańska, nauczycielka wychowania fizycznego w naszej Szkole, alpinistka, pasjonatka podróży, zdobywczyni sześciu z dziewięciu kontynentalnych  szczytów Ziemi.

„Pani Wioletta to nie tylko kobieta z pasją- mówi Sebastian – to wzór do naśladowania. Z pozoru, drobna,  delikatna blondynka, ale po dłuższej rozmowie prawdziwa siłaczka. I to nie tylko w odniesieniu do zdobytych szczytów. Wielkość pani Gutfrańskiej zaczyna się  i kończy na rodzinie. Jest żoną i matką dwójki dzieci, w tym niepełnosprawnej córki. Na co dzień zmaga się z prawdziwymi Himalajami życia.

Czas, który spędziłem z moją bohaterką, to czas głębokiej refleksji nad sensem życia. Praca nad tym filmem uświadomiła mi bowiem, że często pochylamy się nad małymi lub większymi bzdurkami, a prawdziwe wyzwania naznaczone są bólem, cierpieniem, samotnością, czy bezradnością.”

Film w reżyserii Sebastiana – wbrew pozorom – nie jest jednak smutny i melancholijny. Z każdej sceny bije pozytywna energia i optymizm, gdyż taka jest jego bohaterka. Radosna, otwarta, sympatyczna i… rozmarzona. W jej rodzinnym albumie zdecydowanie brakuje – póki co –  zdjęć z  najwyższego szczytu na Ziemi – Mount Everest. Ktoś jednak kiedyś stwierdził, że każde marzenie dane jest wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.  I takiego właśnie spełnienia życzymy pani Wioletcie!

 


(Odwiedzin: 103 ,Dzisiaj : 1 )