Gazetka tematyczna

Dni Europejsko- Ekonomiczne w Petőfim

Posted on Posted in Bez kategorii

 

W dniach 17- 20.02.2020 r. po raz 14 obchodzone były Dni Europejsko- Ekonomiczne. Tegoroczne hasło przewodnie obchodów w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petőfi brzmiało: „ Finase UE”.  Podczas tego wydarzenia  podjęto wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy na temat  problemów gospodarczych i finansowych, z którymi boryka się UE.

 

W zmaganiach konkursowych  o tematyce unijnej uczestniczyły klasy I PTEA, I GTSH, I GTEB, II TE, II THO, IV TEH, IV TS. Odbył się:

–  Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej– laureat Sebastian Radzimiński,

– „Strefa euro”– laureatki Karolina Bujalska i Angelika Mastalerczuk,

– „ Ojcowie UE”-  laureatka Klaudia Miecznikowska,

Konkurs na najlepszą mapę obiektów zrewitalizowanych w Ostródzie ze środków UE–  wygrała klasa I GTEB.

Młodzież brała udział także w Teście Wiedzy Ekonomicznej– laureat Beniamin Krawczyk. Ponadto odbyły się warsztaty gier planszowych „Gwiezdny express” oraz „DEBT BUSTERS”. W rozgrywkach gier planszowych bezkonkurencyjny okazał się Adrian Kołecki  oraz Maciej Narwojsz. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła klasa I GTEB.

Uczniowie  nie tylko  rywalizowali ze sobą podczas konkursów.  Byli uczestnikami spotkań, warsztatów:

–  Klasa I PTEA brała udział w warsztatach w BNP PARIBAS w ramach projekty BAKCYL  „Oszczędzanie przez inwestowanie”.

–  Klasy II TE, II THO, IV TEH uczestniczyły w prelekcji Agnieszki Karłowicz ze Stowarzyszenia Inicjatyw Możliwych RzeczJasna na temat: „Co Ty wiesz o UE?”

– Klasy II TE i II TEH przystąpiły do Akademii Młodego Ekonomisty, której program jest realizowany przez wykładowców Wydziału Nauk Ekonomicznych UW-M w Olsztynie.

Uroczystość podsumowania Dni Europejsko- Ekonomicznych zaszczycił dr Kamil Kotliński z  Wydziału Nauk Ekonomicznych UW-M w Olsztynie, który wygłosił wykład „ Budżet w UE ”.

Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSZ im. S. Petőfi i Komisję Europejską- przedstawicielstwo w Polsce,

Wydarzenie zostało przygotowane przez nauczycielki- Elżbietę Lipniewicz- Wątłą, Agnieszkę Maraszek, Martę Kurek, Beatę Wietek. Nad oprawą gastronomiczną czuwała Wiesława Bartnicka i Barbara Łabacka.

Data: 24.02.2020 r.

Tekst i foto: Elżbieta Lipniewicz- Wątła.

(Odwiedzin: 19 ,Dzisiaj : 1 )