c

Konkurs „Każda Szkoła ma swoją historię”.

Posted on Posted in Bez kategorii

Dnia 17 stycznia 2010 roku uczniowie naszej Szkoły: Aleksandra Kołodziejczyk oraz Sebastian Radzimiński wzięli udział w podsumowaniu konkursu pod hasłem „Każda Szkoła ma swoją historię”, organizowanego przez Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu i zaprezentowaniu w formie graficznej historii swojej szkoły. Ola i Sebastian postanowili zestawić zdjęcia z najważniejszych wydarzeń w taki sposób, aby ukazać zmieniające się czasy i obyczaje. Studniówki, pożegnanie maturzystów, ślubowania, akademie, pochody, prace społeczne – to elementy, które w trwały sposób kreują historię nie tylko szkoły, ale i naszego kraju. „Tu wszystko jest ważne – mówi Sebastian – kolory, ubrania, dekoracje, fryzury, a nawet drzewa wokół budynku, które przez kilkadziesiąt lat znacznie urosły… To historia, której możemy uczyć się po prostu ze zdjęć.”

Praca uczniów została doceniona przez jury, które postanowiło przyznać nagrodę doceniając pomysłowość, wartość merytoryczną i zaangażowanie młodzieży w realizowany projekt.

Dodatkowo, w dalszej części,  uczniowie wzięli również udział w Konkursie wiedzy o Warmii i Mazurach, w którym Sebastian Radzimiński zajął III miejsce.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(Odwiedzin: 24 ,Dzisiaj : 1 )