IMG_5577

Wolontariusze z Internatu zwiedzali Gdańsk z seniorami

Posted on Posted in Internat

Przez dwa dni 26 i 27 września wolontariusze z Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu z Internatu ZSZ Im. S. Petőfi zwiedzali zabytki Gdańska podczas integracyjnej wycieczki zorganizowanej w ramach projektu „Aktywni Seniorzy w Ostródzie” realizowanego przez Fundacje Aktywności na Mazurach Pani Róży Krześniak.

Młodzież podczas realizacji projektu bierze udział w wielu działaniach wspólnie z zaprzyjaźnionymi seniorami- chodzą razem na basen, uczą się obsługi nowoczesnych sprzętów oraz integrują na wspólnych wycieczkach. Tym razem wybrali się do Gdańska, gdzie zwiedzali Westerplatte, gdańską starówkę z Bazyliką Mariacką i Pomnikiem Neptuna, Park Oliwski oraz Bazylikę Archikatedralną w Oliwie, gdzie wysłuchali koncertu organowego. Spacerowali po plaży w Sobieszewie oraz brali udział w wieczorku integracyjnym i wspólnej zabawie.

Wolontariusze z Internatu bardzo zżyli się z seniorami podczas wspólnie spędzonego czasu i cenią sobie możliwość obcowania ze starszymi i doświadczonymi ludźmi, jednocześnie czerpiąc dużą satysfakcje z możliwości wspierania ich swoim młodzieńczym zapałem, wiedzą i zabawą.

Data: 3.10.2019r.

Tekst: Agnieszka Kołodziejska

Foto: Martyna Jarząbek

(Odwiedzin: 18 ,Dzisiaj : 1 )