53270687_774057159654028_4246135360385449984_n

XXIX Olimpiada Teologii Katolickie

Posted on Posted in Bez kategorii

Na wydziale teologii UWM odbył się etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Naszą szkołę reprezentował Sebastian Głowacki z klasy IV, który po etapie szkolnym zdobył największą liczbę punktów i zakwalifikował się do kolejnego etapu . Olimpiada to dla młodych ludzi motywacja do pogłębiania wiedzy religijnej a także odkrycie osoby, której sa poświęceni. Temat tegorocznej olimpiady to ” Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. Święty Jacek Odrowąż pochodzący z Kamienia Ślaskiego to jedyny święty Polak przedstawiony na Kolumnadzie Berniniego na placu św. Piotra w Watykanie. Święty głosił Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby. Młodzież biorąca udział w olimpiadzie musiała wykazać się ogromną wiedzą w tym temacie, gdyż materiał jest obszerny. Jesteśmy dumni z naszego ucznia, który podjął taki trud po raz czwarty . Gratulujemy !


Krystyna Dziąba

(Odwiedzin: 12 ,Dzisiaj : 1 )