Dziewczyny podczas występu

Wychowanki Internatu kolejny raz na Festiwalu „Pogoda”

Posted on Posted in Internat

Internat Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie reprezentowały: Aleksandra Rutkowska, Sandra Rybińska i Klaudia Nowikiewicz.

Pogoda to znany od wielu lat Wojewódzki Festiwal Piosenki. W tym roku odbył się po raz XXIV (niestety ostatni konkursowy) 6 grudnia i zrzeszył internaty i bursy dla młodzieży z regionu Warmii i Mazur. Organizatorem jak zwykle była Bursa nr 3 w Olsztynie.

Celem konkursu jest upowszechnianie twórczości muzycznej młodzieży, aktywizacja twórczości amatorskiej, zachęcanie wychowanków do prezentowania swojej działalności oraz integracja międzyinternacka młodzieży.

Internat Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie reprezentowały trzy uzdolnione wychowanki: Aleksandra Rutkowska, Sandra Rybińska i Klaudia Nowikiewicz.

Dziewczyny zaprezentowały dwie piosenki w kategorii „interpretacje”- „Czas nie będzie na nas czekał” z repertuaru Blue Cafe oraz „Porady na zdrady” Ani Dąbrowskiej.

Poziom festiwalu był standardowo bardzo wysoki i dziewczęta doskonale wpisały się w jego ramy. Stres przed występem okazał się motywujący. Wokalistki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz bogate doświadczenie obcowania ze sceną, jury oraz publicznością. Atmosfera była pełna humoru, oklasków i dobrej muzyki.

Internackie wokalistki wspierała wychowawczyni Agnieszka Kołodziejska.

 

Data: 7.12.2017 r.

Tekst i foto: Agnieszka Kołodziejska

(Odwiedzin: 32 ,Dzisiaj : 1 )